Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 kombi - dobre wieści dla VAT-owcow?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Niestety nie mam wiedzy prawniczej, ktora pozwalalaby mi na interpretacje przepisow, ale zastanawiam sie czy jest zgodne z konstytucja i dyrektywami UE dotyczacymi VAT, ze firmy, ktore zawarly umowy leasingu samochodow osobowych przed 01.06.2005 nie moga zaczac odliczac 60% VAT-u do limitu 6000 PLN tylko na starych zasadach czyli nadal 50% max 5000PLN.

    IMHO jest to perfidne sqrw...ństwo.
    TDI 205PS

    Komentarz


    • #52
      Michał, sama NOWA ustawa jest niezgodna z dyrektywami Unii bo narusza zasadę "stand still" czyli nie pogarszania prawa podatkowego. Z tego co słyszałem na pewno będzie zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego ale jak znam nasz durny kraj to Trybunał nakaze zmienic ustawe w przeciagu 1 roku.
      Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
      teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
      czarna AR 156 1.8 T.Spark

      Komentarz


      • #53
        Jeszcze cos dodam. Podczas odbioru dzis auta z salonu pytalem goscia jak to jest z ta wersja Premia co maja przed drzwiami. Mowil ze jak auto jest za gotowke lub kredyt to wtedy ciezarowke mozna kupic do sierpnia. A jak brac w leasing to juz niestety nie.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #54
          Od 1 czerwca ma obowiązywać kolejna noweliacja ustawy od podatku od towarów i usług...W związku z tym niektórzy eksperci radzą aby, leasingobiorcy , którzy podpisali umowy przed 20.04.2004, zarejestrowali ponownie umowy w US. do 15 czerwca 2005...

          może co miesiąc będę zgłaszał, ze mam takie auto i umowę...szkoda słów :cry:

          Komentarz


          • #55
            nie chce mi sie czytać wszystkich odpowiedzi, ale w AŚ pisali, że OII załapie się wiec to już chyba info jak najbardziej oficjalne

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez adik_s
              nie chce mi sie czytać wszystkich odpowiedzi
              a szkoda... :roll:


              Jutro jak znajde chwile czasu to napisze co i jak z nowym VAT-em, leasingiem, rejestrowaniem umow itd. - teraz nie mam juz sily.

              Dobranoc
              TDI 205PS

              Komentarz


              • #57
                nie chce mi sie czytać bo też już ide spać... ledwo na oczy patrzę... co do gazety to był albo AŚ albo Motor, już nie pamiętam...
                dobranoc

                Komentarz


                • #58
                  Znalazlem chwile czasu wiec pisze co i jak.

                  Oczywiscie tego co tu napisze prosze nie brac za pewnik, bo ustawa jest napisana w taki sposob, ze znowu pozwala na rozne interpretacje przez urzednikow, wiec najlepiej skontaktowac sie ze swoim urzedem skarbowym i dowiedziec sie jak oni to widza.

                  1. Rejestracja umow.
                  Nowe umowy leasingu nalezy zarejestrowac do 15 czerwca.
                  Z umowami starszymi zawartymi nawet w roku 2002, 2003, itp jest problem interpretacyjny.
                  Wedlug niektorych nalezy je zarejestrowac ponownie wedlug innych nie ma takiej potrzeby.
                  Dla bezpieczenstwa nalezy skontaktowac sie z wlasnym US i zapytac. Z sygnalow, ktore dobiegaja do mnie od klientow, ich urzedy skarbowe twierdza, ze nie musza oni ponownie rejestrowac swoich umow skoro raz juz to zrobili i wrecz odmawiaja ponownej rejestracji.
                  Ale zdarzaja sie wyjatki - wiec dla wlasnego bezpieczenstwa lepiej to sprawdzic.

                  2. Mozliwosc odliczania VAT w przypadku samochodow spelniajacych wzor Lisaka (w tym Octavia II PREMIA):
                  Regulacje znoszace wzor Lisaka wchodza w zycie z dniem bodajze 21 sierpnia 2005.
                  Jesli ktos kupi taki samochod za gotowke albo na kredyt bedzie mial do tego momentu mozliwosc odliczenia calego VAT.
                  Podobnie ma sie sprawa leasingu finansowego (kapitalowego) - choc tu pozostaje lekka doza niepewnosci.

                  W przypadku leasingu operacyjnego - to jesli ktos zawarlby taka umowe teraz (czyli po 01.06.2005) to do 19.08.2005 bedzie mial mozliwosc rozliczenia calego VAT z tytulu oplat leasingowych, np za czynsz inicjalny i np. jedna czy dwie raty jesli sie wyrobi. Natomiast po 19.08.2005 (czyli za pozostale raty do konca leasingu) bedzie mogl odliczyc tylko 60% VAT do limitu 6.000PLN.

                  Podsumowujac - jak zwykle wszystko jest zostawione do interpretacji...
                  Jest jedna wielka niepewnosc, domysly, itd.
                  Niestety tacy ludzie tworza u nas prawo. A jacy?? To bylo slychac chocby przy dzisiejszym przesluchaniu Leszka Balcerowicza prze komisje d/s PZU. Widac jak nikompetentni sa to ludzie.
                  Zal to w ogole komentowac
                  TDI 205PS

                  Komentarz


                  • #59
                    1. Rejestracja umow.
                    Nowe umowy leasingu nalezy zarejestrowac do 15 czerwca.
                    Z umowami starszymi zawartymi nawet w roku 2002, 2003, itp jest problem interpretacyjny.
                    Wedlug niektorych nalezy je zarejestrowac ponownie wedlug innych nie ma takiej potrzeby.
                    Dla bezpieczenstwa nalezy skontaktowac sie z wlasnym US i zapytac. Z sygnalow, ktore dobiegaja do mnie od klientow, ich urzedy skarbowe twierdza, ze nie musza oni ponownie rejestrowac swoich umow skoro raz juz to zrobili i wrecz odmawiaja ponownej rejestracji.
                    Ale zdarzaja sie wyjatki - wiec dla wlasnego bezpieczenstwa lepiej to sprawdzic.
                    To mogę dokładnie potwierdzić - mój US w Nowym Dworze Maz. - chce,żebym ponownie zarejestrował umowę - zaraz własnie jadę to uczynić - podobno nie ma już żadnych opłat - trzeba tylko stawić się z umową (ori)oraz z dowodem auta...

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez arci9
                      Niestety tacy ludzie tworza u nas prawo. A jacy?? To bylo slychac chocby przy dzisiejszym przesluchaniu Leszka Balcerowicza prze komisje d/s PZU. Widac jak nikompetentni sa to ludzie.
                      Zal to w ogole komentowac
                      Chcialem uscislic, bo z mojej wypowiedzi moze to jasno nie wynikac.
                      Chodzi mi oczywiscie o tych szmaciarzy, ktorzy Balcerowicza przesluchiwali a z ktorych prazes NBP zrobil wiatrak obnazajac ich zerowy poziom wiedzy i przygotowania.
                      Osmieszyl ich a nawet upokorzyl. Na ich miejscu nie moglbym chyba spac spokojnie przez najblizszy rok, bo to co z nimi zrobil to bylo :shock:

                      I dobrze frajerom! :twisted:
                      TDI 205PS

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez MiKruS
                        Z umowami starszymi zawartymi nawet w roku 2002, 2003, itp jest problem interpretacyjny.
                        Wedlug niektorych nalezy je zarejestrowac ponownie wedlug innych nie ma takiej potrzeby.
                        Dla bezpieczenstwa nalezy skontaktowac sie z wlasnym US i zapytac. Z sygnalow, ktore dobiegaja do mnie od klientow, ich urzedy skarbowe twierdza, ze nie musza oni ponownie rejestrowac swoich umow skoro raz juz to zrobili i wrecz odmawiaja ponownej rejestracji.
                        Ale zdarzaja sie wyjatki - wiec dla wlasnego bezpieczenstwa lepiej to sprawdzic.
                        No i faktycznie,wyslalem wczoraj matule do US i zrobili na nowo ksero umowy i po podsteplowywali .
                        Wiec lepiej dmuchac na zimno i sprawdzic jak jest w waszych US.
                        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X